Finał 7. edycji Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego "SCI#CODE" 07.03.2020

W sobotę, 7 marca, odbył się finał 7. edycji Wojewódzkiego Konkursu Informatyczne "SCI#CODE". W pierwszym etapie udział wzięło ok. 160 uczestników - uczniów szkół podstawowych z całego województwa zachodniopomorskiego. Do finału awansowało 29 najlepszych z nich. W sobotę finaliści zmierzyli się 30 pytaniami i zadaniami z zakresu programowania, sieci komputerowych i urządzeń techniki komputerowej.

Uczestnicy zostali podzieleni na 2 grupy. Kiedy jedna grupa rozwiązywała część finałową, druga w tym samym czasie odbywała warsztaty z tworzenia aplikacji na Androida, które poprowadził nasz uczeń - Karol Jurski. Natomiast dla opiekunów przygotowane zostały warsztaty Cybersecurity, które poprowadzili członkowie Szkolnego Koła Sieciowego - Dominik Kostecki, Jakub Sajniak i Miłosz Skaza.

Finał Konkursu zamknęła gala z uroczystym wręczeniem dyplomów i nagród. W jej trakcie wystąpili przedstawiciele Partnerów Konkursu: Pan prof. dr hab. inż. Zbigniew Pietrzykowski (Dziekan Wydziału Informatyk i Telekomunikacji Akademii Morskiej w Szczecinie), Pan dr inż. Piotr Piela (Prodziekan Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie), Pan Marcin Skonieczny (członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia "Klaster ICT Pomorze Zachodnie"), Pan dr Tomasz Komorowski (Prezes Oddziału Zachodniopomorskiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego), Pan Paweł Finkelman (założyciel Nordic Consulting & Development Company), Pani Joanna Adamska (Kierownik Liniowy Codelab).

Trzecie miejsce zajął Wojciech BRYL-RZEPECKI ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kołobrzegu - zdobywając 17,5 punktów. Drugie miejsce zajął Oskar MATUSZEWSKI ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Szczecinie, który uzyskał 19,5 punktów. Zwycięzcą 7. edycji Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego "SCI#CODE" została Mariia DOROKHOVA ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczecinie, uzyskując 21 punktów.

Patronat honorowy nad 7. edycją Konkursu objęła Pani Magdalena Zarębska-Kulesza, Zachodniopomorska Kurator Oświaty. Patronami Konkursu byli również: Wydział Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Wydział Informatyki i Telekomunikacji Akademii Morskiej w Szczecinie, Stowarzyszenie "Klaster ICT Pomorze Zachodnie", Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny "Technopark Pomerania", Oddział Zachodniopomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Nordic Consulting & Development Company oraz Codelab.

Pełna relacja z gali ---> Finał 7. edycji Konkursu Informatycznego "SCI#code"!

Galeria zdjęć ---> Finał 7. edycji Konkursu Informatycznego "SCI#code"!