Laureaci Olimpiady Gier Planszowych IPN 16.04.2023

W dniach 13-16 kwietnia w Warszawie odbył się finał I Ogólnopolskiej Olimpiady Gier Planszowych IPN. Wydarzenie to miało miejsce podczas I Kongresu Pamięci Narodowej, którego organizatorem był Instytut Pamięci Narodowej.

W trakcie 3 dni zaciętych zmagań, nasza reprezentacja dała z siebie 100% i uzyskała dwa medale:

• 1. miejsce, złoty medal oraz tytuł Mistrza Polski - Igor Nadkierniczny, kat. gra "Bitwa Warszawska";
  • 3. miejsce oraz brązowy medal - Patryk Kopras, Hubert Rutkowski i Mikołaj Leszczyński, kat. gra "Gwiaździsta Eskadra";
  • 8. miejsce - Julia Szembek i Kacper Kupczyński, kat. gra "Miś Wojtek".

W każdej kategorii gier startowało 16 drużyn, reprezentujących poszczególne województwa. Nasza drużyna reprezentowała województwo zachodniopomorskiego oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie.

Oprócz rozgrywek była również możliwość uczestnictwa w wydarzeniach odbywających się podczas I Kongresu Pamięci Narodowej na Stadionie Narodowym. Nasi reprezentanci obejrzeli projekcję filmu "Rotmistrz Pilecki", wzięli udział w ciekawej dyskusji po filmie wspólnie z twórcami filmu oraz gościem specjalnym, Panem Andrzejem Markiem Ostrowskim, którego wujem był Witold Pilecki. Odwiedzili także strefę edukacyjną IPN (gry, rekonstruktorzy, pamiątki).

Natomiast organizatorzy Olimpiady zapewnili w hotelu integrację wszystkich reprezentacji - poprzez wspólne zabawy, rozgrywki gier planszowych i karcianych oraz dyskotekę.

Opiekunem reprezentacji był p. Adam Czarniawski.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejną Olimpiadę!