Perspektywy

ZAPROGRAMOWANI NA PRZYSZŁOŚĆ

Informatyka jest bardzo obszerną dziedziną łączącą naukę, technikę i sztukę. Rozwiązania Informatyczne można stosować w różnych obszarach, dlatego też w przyszłej pracy niezwykle ważne są konkretne rozwiązania specjalizacyjne. W trakcie zajęć specjalizacyjnych uczniowie poznają m.in. techniki programowania aplikacji mobilnych oraz techniki multimedialne z elementami zasad wytwarzania interfejsów użytkownika oraz testowania aplikacji.

W roku szkolnym 2019/2020 proponujemy następujące specjalizacje:

PO GIMNAZJUM

TECHNIK INFORMATYK 351203

• specjalizacja: programowanie,
  • specjalizacja: programowanie gier - klasa objęta patronatem, opieką dydaktyczną Wydziału Informatyki ZUT,
PO SZKOLE PODSTAWOWEJ

TECHNIK INFORMATYK 351203

• specjalizacja: programowanie,
  • specjalizacja: programowanie gier - klasa objęta patronatem, opieką dydaktyczną Wydziału Informatyki ZUT.

TECHNIK PROGRAMISTA 351406

• dwujęzyczna (język angielski)

Odpowiednio zaplanowany program nauczania, ciekawe specjalności oraz doskonale przygotowana baza dydaktyczna pozwalają rozwijać umiejętności praktyczne w różnych obszarach.

W trakcie nauki uczniowie naszej szkoły przystępują do następujących egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie:

TECHNIK INFORMATYK (po gimnazjum)

• EE.08. Montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci
  • EE.09. Programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i bazami danych

TECHNIK INFORMATYK (po szkole podstawowej)

• INF.02. Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych
  • INF.03. Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych

TECHNIK PROGRAMISTA (po szkole podstawowej)

• INF.04. Projektowanie, programowanie i testowanie aplikacji

Branża informatyczna rozwija się w szybkim tempie, przez co z roku na rok coraz bardziej rośnie zapotrzebowanie na specjalistów IT, w tym programistów.

Złota Szkoła 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Informatyczne SCI w Szczecinie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2019".

Akademia Cisco Oracle Academy