Szczecińskie Collegium Informatyczne

Technikum Informatyczne SCI

Odwiedź nas na facebooku
Partnerzy

Spotkanie z p. Edwardem Zamiarą ps. 'Hrabia' 02.10.2023

W poniedziałek, 2 października, ok. 100 uczniów naszej szkoły wysłuchało opowieści niezwykłego człowieka - Pana porucznika Edwarda Zamiary ps. 'Hrabia' - żołnierza Armii Krajowej, Powstańca Warszawskiego, 10-letniego łącznika Batalionu 'Golski' w Śródmieściu Południowym, wieloletniego kronikarza Koła Powstańców Warszawskich w Szczecinie.

Pan Edward Zamiara opowiedział o swoich korzeniach, o ojcu, który był żołnierzem gen. Franciszka Kleeberga w 1939 r., o życiu pod okupacją niemiecką w Warszawie. Najdłuższą część swojego wystąpienia poświęcił jednak na swoje powstańcze opowieści - jak uratował kolegę już pierwszego dnia Powstania, jak przenosił granaty, środki opatrunkowe, meldunki, jak został ciężko ranny po uderzeniu w budynek pocisku kal. 600 mm z działa Karl Gerat VI 'Ziu'.

Spotkanie z tak znamienitym gościem zostało poprzedzone wykonaniem przez Kacpra Kostera utworu 'Polska' z repertuaru zespołu Contra Mundum. Pan Edward otrzymał także słodki prezent z okazji Dnia Chłopaka, a przybyła do nas na spotkanie uczennica Szkoły Muzycznej, Aniela Kołakowska, wręczyła naszemu gościowi własnoręcznie narysowany portret.

Galeria zdjęć ze spotkania - https://www.facebook.com/media/set?vanity=su.sci&set=a.718386880324529


Rekrutacja, bezpłatna nauka - dołącz do nas już dziś
Złota Szkoła 2020

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Informatyczne SCI w Szczecinie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2024 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2024".

Akademia Cisco
Oracle Academy
Acodemia#SCI

Projekty unijne