Sukces drużyny w pierwszym sparingu debat "Ad Vocem" 10.10.2022

Gratulujemy naszej "młodszej" drużynie debatanckiej, która w poniedziałek, 10 października, wygrała swoją debatę w ramach Sparingów Debat "AD VOCEM" organizowanych przez Instytut Pileckiego.

W drużynie znaleźli się uczniowie klas 2B i 2C - Jakub Szymaniak, Mateusz Bernacki, Olivier Czajkowski i Igor Nadkierniczny. Teza debaty brzmiała "Odwoływanie się do historii II wojny światowej w bieżącej polskiej polityce przynosi więcej szkód, niż pożytku." Nasi uczniowie wylosowali stronę opozycji i udowodnili, że odwoływanie się do historii II wojny światowej przynosi tyle samo pożytku, co szkód dla bieżącej polskiej polityki. Ich przeciwnikami była drużyna z III LO im. A. Mickiewicza w Katowicach.

Powodzenia w kolejnych sparingach!