Szczecińskie Collegium Informatyczne

Technikum Informatyczne SCI

Odwiedź nas na facebooku
Partnerzy

Udział w Targach r@bbIT 2022 na WI ZUT 08.06.2022

W środę, 8 czerwca, uczniowie klas 1a, 1b oraz 2c wzięli udział w siódmej edycji konferencji r@bbit zorganizowanej przez Wydział Informatyki ZUT w Szczecinie. W ramach tego wydarzenia uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w "Targach Pracy IT", w ramach których mogli porozmawiać na temat staży i praktyk z ponad 20 firmami z branży IT ze Szczecina i Polski. Dodatkowo młodzież z naszej szkoły wysłuchała wykładów z zakresu nowości technologicznych, lokalnego rynku pracy oraz perspektyw rozwoju. Wspólnie z prowadzącymi uczniowie odpowiadali na pytania "dlaczego jedne aplikacje kochamy, a na inne nie możemy patrzeć" oraz " czy praca współczesnego informatyka to tylko praca przy komputerze". Na koniec konferencji studenci Wydziału Informatyki zaprezentowali aplikacje, które przygotowali samodzielnie w ramach "Warsztatów technologiczno-biznesowych". Ich praca to inspiracja dla naszych uczniów do dalszego kształcenia się.

W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować Wydziałowi Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego za zorganizowanie tak wspaniałej imprezy, która łączy ludzi branży IT.

Więcej zdjęć z targów -> http://rabbit.zut.edu.pl/

Więcej informacji o targach -> https://www.wi.zut.edu.pl/pl/wydzial/informacje-o-wydziale/aktualnosci/r...


Rekrutacja, bezpłatna nauka - dołącz do nas już dziś
Złota Szkoła 2020

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Informatyczne SCI w Szczecinie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2023".

Akademia Cisco
Oracle Academy
Acodemia#SCI

Projekty unijne