Warsztaty z pierwszej pomocy dla klas 1ABCD 23.09.2022

W piątek, 23 września, przygotowaliśmy dla uczniów klas 1ABCD warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej. Na trzech stacjach uczniowie zgłębiali wiedzę na temat bezpiecznego podejścia do poszkodowanego, obrotu z brzucha na plecy, oceny przytomności i oddechu, udrożnienia dróg oddechowych, poprawnego wykonania RKO, użycia AED, przeprowadzenia wywiadu SAMPLE oraz podstawowego badania urazowego. Na koniec w każdej grupie odbyły się pokazy praktycznego wykorzystania umiejętności wykonane przez uczniów prowadzących warsztaty. W tym roku warsztaty prowadzili strażacy, ratownicy i ratownicy WOPR - Michał Nerlo (absolwent), Adam Suchomski (kl. 4E), Julia Podolak (kl. 4C), Igor Nowak (kl. 3C), Hubert Rutkowski (kl. 2B), Karol Skoczkowski (kl. 2B) oraz Igor Nadkierniczny (kl. 2C) - pod czujnym okiem Pana Adama Czarniawskiego.