Szczecińskie Collegium Informatyczne

Technikum Informatyczne SCI

Odwiedź nas na facebooku
Partnerzy

Wycieczka historyczna do Muzeum KL Ravensbruck 19.10.2023

W czwartek, 19 października, grupa uczniów naszej szkoły i szkoły muzycznej udała się na wycieczkę historyczną do Muzeum KL Ravensbruck. W trakcie zwiedzania nauczyciele historycy opowiadali o genezie powstania obozów koncentracyjnych i obozów zagłady, o powstaniu i funkcjonowaniu obozu dla kobiet w Ravensbruck, o tragicznych losach ok. 40 tys. Polek w tym obozie (łącznie ok. 132 tys. kobiet), o eksperymentach medycznych prowadzonych na więźniarkach. Mogli zobaczyć dom należący do komendanta obozu, pozostałości terenu obozu, fabryki Siemensa czy szwalni, w której pracowały więźniarki.

Uczestnicy wyjazdu uczcili pamięć więźniarek w kilku miejscach zapalając symboliczne znicze i składając biało-czerwone wiązanki, m.in. w obozowym krematorium czy pod pomnikiem. W sposób symboliczny uczcili także pamięć o więźniarkach, których prochy spoczywają na dnie pobliskiej jeziora. Uczniowie, zgodnie z polską tradycją w tym miejscu, wrzucili do jeziora czerwone róże.

Po wizycie w Muzeum KL Ravensbruck udali się na cmentarz do pobliskiego Furstenbergu, aby tam zapalić znicze i złożyć kwiaty na grobie 45 Polek, na których w 1942 r. wykonany został wyrok śmierci w więzieniu obozu KL Ravensbruck.

Fotorelacja - https://www.facebook.com/media/set?vanity=su.sci&set=a.729985132498037


Rekrutacja, bezpłatna nauka - dołącz do nas już dziś
Złota Szkoła 2020

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Informatyczne SCI w Szczecinie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2023".

Akademia Cisco
Oracle Academy
Acodemia#SCI

Projekty unijne