Wycieczka klas 3AC do Stralsundu 11.05.2023

W czwartek, 11 maja, uczniowie klas 3AC, wraz z opiekunami Panią Joanną Bielą, Panią Anną Lewandowską i Panią Dyrektor Alicją Kwiatek, uczestniczyli w wycieczce do Stralsundu.

W trakcie wycieczki odwiedzili Oceanarium w Stralsund - jeden z największych tego typu obiektów w Europie, posiadający ok. 7 tys przeróżnych gatunków zwierząt i roślin.

Następnie wybrali się na spacer po starym mieście, które wpisane jest na światową listę dziedzictwa UNESCO. Mieli okazje poznać historie wielu fascynujących budowli, niekiedy sięgających nawet średniowiecza.

Poza zwiedzaniem uczniowie mieli trochę czasu dla siebie, do odpoczynku, kupienia pamiątki, albo czegoś dobrego do jedzenia.