Zwycięzca Konkursu Literackiego "17 sylab o wolności"! 20.06.2022

Z radością informujemy, że uczeń klasy 1B, Tomasz Niemcewicz, wygrał ogólnopolski konkurs literacki na małą formę poetycką – haiku: "17 sylab o wolności". Konkurs zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu. Tematem była bardzo szeroko pojęta wolność – rozumiana zarówno w ujęciu dosłownym, jak i metaforycznym. (Forma literacka haiku to maksymalnie 17 sylab rozpisanych na trzy wersy 5-7-5.) W sumie na konkurs wpłynęło 386 prac z całej Polski. Tomasz Niemcewicz zwyciężył w kategorii wiekowej do 18 lat. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!