24-godzinny Hackathon "Grinch's Code" 16.11.2019

W dniach 15-16 listopada, w naszej szkole odbył się 24-godzinny Hackathon "Grinch's Code". Został on zrealizowany w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii przez czworo naszych maturzystów - Angelikę Iskrę, Adama Hallmana, Kamila Buczyńskiego i Tomasza Borowskiego. W wydarzeniu zmierzyło się ze sobą aż 20 trzyosobowych zespołów. Ich zadaniem było przygotowanie aplikacji, witryny bądź gry związanej z podanym tematem, czyli "Świąt w tym roku nie będzie?".

Uczestnicy mogli korzystać z pomocy licznych mentorów - zarówno przy tworzeniu swojego produktu, ale i przy przygotowywaniu finalnych prezentacji. Mentorami byli nauczyciele - Jacek Kwiatek, Mirosław Mościcki, Jarosław Cichoński, Jarosław Fastowicz, Robert Szalewicz i Adam Czarniawski. Wsparcia mentorskiego udzielili także nasi goście - absolwenci szkoły: Wojciech Połowniak, Maciej Jaworski, Hubert Cwajda i Michał Makarczuk. Swoją wiedzą uczestników wsparli organizatorzy i nasi obecni uczniowie: Angelika, Tomek, Adam, Kamil oraz Karol Jurski i Aleksandra Dobies.

Wydarzenie rozpoczęło się od krótkiej prelekcji "Proof of concept w 24h", którą do zebranych wygłosił Wojciech Połowniak. W godzinach 18:00-15:00 uczestnicy przygotowywali swoje projekty, projektowali grafiki, zmagali się ze zmęczeniem, słuchali muzyki, popijali kawę, posilali się pizzą i tostami, grali w ping ponga, piłkarzyki, Tekkena, Fifę oraz korzystali z VR! Momentami przychodziły kryzysy wiary w powodzenie projektu, czasami brakowało zdecydowania, który projekt lub sposób wykonania wybrać, ale ostatecznie wszystkie zespoły oddały swoje produkty do oceny jury.

Swój projekt oddali również najmłodsi uczestnicy wydarzenia - Tymoteusz i Nikodem Mościccy oraz Jakub Bednarek, którzy przygotowali grę przy pomocy Godot Engine, w której należało zbierać spadające prezenty, a uciekać "spod siekiery". Otrzymali oni wyróżnienie dla najmłodszych uczestników hackathonu!

W skład jury weszli wszyscy mentorzy. Po niespełna dwugodzinnym burzliwym posiedzeniu wybrali 3 projekty, których twórcy mieli okazję zaprezentować się publiczności w walce o zwycięstwo. Były to następujące drużyny:

• Qrinch Code: Oskar Domingos, Marcin Gieroń, Michał Boruch,
  • Młodzi Emeryci: Marcin Alchimowicz, Szymon Wiśniewski, Jakub Jucha,
  • Palladyni Roberta: Paweł Pardel, Krystian Małecki, Kuba Prus.

Finałowa prezentacja wyłoniła zwycięski zespół oraz dwa wyróżnione. Drugie wyróżnienie otrzymali Młodzi Emeryci za projekt gry komputerowej. Pierwsze wyróżnienie otrzymali Palladyni Roberta za komputerową grę karcianą. Zwycięzcami Hackathonu "Grinch's Code" zostali członkowie zespołu "Crinch Code", którzy stworzyli grę mobilną, w której wcielamy się w członka jednego z zespołów zbierających wspólnie prezenty!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia, jego przebiegu w miłej atmosferze. Gratulujemy uczestnikom, a w szczególności członkom najlepszych zespołów!