Awans drużyny do finału Turnieju Debat Oksfordzkich w Gdańsku 03.10.2022

Serdecznie gratulujemy naszej "starszej" drużynie debatanckiej awansu do Ogólnopolskiego Turnieju Debat Oksfordzkich „Porozmawiajmy o II Wojnie Światowej” organizowanych przez Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Nasi uczniowie wyszli ze zmagań grupowych i 25 października zmierzą się z finale Turnieju w Gdańsku.

W skład drużyny weszli: Marek Kurowski (3 mówca, kapitan), Maksymilian Gaszewski (1 mówca), Filip Rudis (2 mówca), Hubert Bertin (4 mówca).

Tezy debat eliminacyjnych brzmiały:

• "Z perspektywy państwa polskiego, 31 sierpnia 1939 r. Polska była gotowa do wojny." - nasza drużyna miała stronę opozycji, przeciwnikiem była drużyna z II LO w Koninie.
  • "Anglia i Francja postąpiły zgodnie ze swoją racją stanu nie pomagając Polsce w trakcie kampanii polskiej 1939 r." - nasza drużyna miała stronę propozycji, przeciwnikiem była drużyna z II LO w Poznaniu.
  • "Polska była państwem zwycięskim w II wojnie światowej." - nasza drużyna miała stronę opozycji, przeciwnikiem była drużyna z Akademickiego LO Fundacji Sternik z Pruszkowa.

Życzymy powodzenia w finale!