Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego Deutschfreund 31.01.2020

W styczniu otrzymaliśmy wyniki XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Deutschfreund” organizowanego przez łowców Talentów JERSZ.

Uczniowie Technikum SCI biorą udział w tym wydarzeniu już od kilku lat, osiągając bardzo dobre wyniki. W tej edycji do konkursu przystąpiło 19 uczniów.

Najlepszymi okazali się:

• Mateusz Dąbrowski z klasy 1f – 4 miejsce w województwie, 10 miejsce w kraju
  • Oliwia Kurnik z klasy 2c – 3 miejsce w województwie, 34 miejsce w kraju
  • Kasjan Zalewski z klasy 1a - 29 miejsce w województwie
  • Kamil Ramocki z klasy 1e -  36 miejsce w województwie
  • Karol Jurski z klasy 3b –  16 miejsce w województwie

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów w zgłębianiu języka Goethego i Schillera.

Zapraszamy 18 marca na konkurs Sprachdoktor (zgłoszenia do 7.02. u nauczycieli j. niemieckiego).