"Polszczyzna w Internecie..." - wykład prof. Doroty Kozaryn 28.09.2017

28 września 2017 r. gościliśmy w naszej szkole Panią prof. US dr hab. Dorotę Kozaryn z Instytutu Polonistyki, Kulturoznawstwa i Dziennikarstwa Uniwersytetu Szczecińskiego, która przeprowadziła wykład pn. „Polszczyzna w Internecie a poprawność językowa”. Podczas wykładu zostały poruszone zagadnienia dotyczące m.in. poprawności językowej, powstania e-języka, wpływu e-języka na współczesną polszczyznę. Uczniowie klas 2 A i 2 C z zaciekawieniem wysłuchali wykładu i uczestniczyli w dyskusji.

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że TECHNIKUM INFORMATYCZNE SCI w Szczecinie jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2017".

Projekt TECHNIK INFORMATYK W PRAKTYCE B2E: Business to Education