Spotkanie z prof. Marcinem Słojewskim 19.10.2017

W czwartek, 19 października, mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć Pana Profesora Marcina Słojewskiego, Kierownika Katedry i Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Tematem spotkania była "Profilaktyka chorób nowotworowych układu moczowo-płciowego oraz szkodliwego działania nikotyny na układ moczowy".

Dowiedzieliśmy się, że mówić o profilaktyce i docierać do społeczeństwa można w różny sposób. Jednym z nich jest zespół rockowy "EndoPower" założony przez trzech profesorów urologów, którzy sami pisząc teksty i muzykę, przełamują tematy tabu.

Pan Profesor na poziomie ogólnopolskim wspiera i organizuje akcje zmierzające do popularyzacji wiedzy o chorobach urologicznych, między innymi w ramach europejskiego Tygodnia Urologii.