"Szlachetna Paczka" - finał szkolnej akcji 09.12.2022

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz” (autor nieznany)

O Waszych wielkich sercach przekonaliśmy się zapraszając Was w tym roku do udziału w „Szlachetnej Paczce”, w którą zaangażowała się nasza szkoła. Podziękowania i słowa pochwały należą się przede wszystkim Wami i Waszym Rodzicom oraz wszystkim osobom wpierającym tę akcję. To niezwykle budujące i wzruszające widzieć Wasze zaangażowanie w pomoc drugiemu człowiekowi.

Zebraliśmy wszystkie potrzebne rzeczy w ilości przekraczającej najśmielsze oczekiwania. Przynieśliście do szkoły ponad 200 kg darów w postaci żywności, środków czystości, artykułów szkolnych, książek, zabawek i ozdób choinkowych.

Zbiórka środków finansowych zaskoczyła nas równie ogromnie – uzbieraliśmy łącznie ponad 4 tysiące złotych.

Ilość zebranych artykułów oraz pieniędzy okazała się na tyle duża, że postanowiliśmy objąć wsparciem nie jedną ale dwie rodziny w ramach „Szlachetnej Paczki”!!!

Poza dostarczonymi przez Was darami, z zebranych środków finansowych udało się dla nich zakupić:

• voucher na zakup specjalistycznych okularów dla 7-letniej Wiktorii
  • łóżko
  • kołdrę, poduszkę, koc, komplety pościeli, prześcieradła, ręczniki
  • kuchenkę mikrofalową
  • bony zakupowe
  • rower rehabilitacyjny dla 6-letniego niewidomego chłopca.

Wszystkie prezenty trafiły do rodzin w „Weekend Cudów”, (10-11 grudnia) za pośrednictwem wolontariuszy ze „Szlachetnej Paczki”. Doniesiono nam, że obydwie rodziny były zaskoczone ilością darów i prezentów, jakie otrzymały, są szczęśliwe, że spełniły się ich marzenia a przede wszystkim są spokojne o nadchodzące Święta.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Wam za Wasze ogromne i pełne życzliwości serca! Jesteście naprawdę wspaniali!

Pomysłodawcami, organizatorami i koordynatorami akcji byli p. Agnieszka Strydzińska i Damian Zioło.