Wykład "Tajemnice płatków śniegu" na WIMiM ZUT 24.09.2021

W piątek, 24 września, uczniowie klasy 3C wzięli udział w wykładzie Pani dr Danuty Piwowarskiej pt. "Tajemnice płatków śniegu". Wykład odbył się w Auditorium Maximum na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT. W trakcie wykładu uczniowie dowiedzieli się, jak powstaje śnieg i skąd się biorą niezwykłe kształty jego płatków. Zapoznali się z historią badań nad tym tematem i obejrzeli piękne zdjęcia sześciokątnych struktur płatków śniegu. Opiekunem uczniów był nasz fizyk, Pan Marcin Waszak.